
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3.5 mm |
| Width | 3.5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Height | 1 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.9 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Circuits | 8 |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Logic Type | CMOS |
| Number of Bits | 8 |
| Turn-On Delay Time | 24 ns |
| Propagation Delay | 24 ns |
| Logic Function | Shift Register |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Direction(Counting Sequence) | Unidirectional |
| Number of Output Lines | 3 |
| Function | Shift Register |
Stock: 513
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09512
Ext.Price$0.09512
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09512 | $0.09512 |
| 10 | $0.09392 | $0.93920 |
| 50 | $0.09273 | $4.63650 |
| 100 | $0.09021 | $9.02100 |
| 500 | $0.08775 | $43.87500 |
